Kusové vlněné koberce patří k luxusnímu zboží a perfektně se vyjímají zejména na podlahách, které s nimi ostře kontrastují, jako jsou např. plovoucí podlaha, dřevěné parkety nebo palubky, případně tmavší nebo výrazně zbarvená keramická či kamenná dlažba. Vlněný koberec můžete zakoupit ve tvaru obdélníka, ale také v podobě kruhu, což může ve vašem příbytku vytvořit skutečně velmi atraktivní prostředí. Po kulatém koberci se budete chtít nejen procházet, ale zřejmě vás zláká se na něj položit plochou celého vašeho těla. Budete mít pocit, že se přímo dotýkáte ovčí srsti, tedy čistě přírodního materiálu. A máte-li pocit, že ovečky kvůli vašemu rozmaru trpí, nemusíte mít obavy, stříhání ovcí (ve vhodnou dobu) je přirozené a podobné tomu, jako když se stříhají některá psí plemena, anebo si lidé nechávají stříhat a upravovat pokrývku hlavy.
Udržet vlněný koberec v čistotě není jen tak
Pořídíte-li si krémově bílý koberec z ovčí vlny, musíte počítat s tím, že na něm bude vidět každá skvrnka. Musíte si dávat velký pozor, aby se vám na něj nepřevrhl talíř se špagetami politými kečupem, anebo „dobrá brazilská káva“, kterou nabízel Mistr Bílek ve filmu „Kulový blesk“.
Vysávání koberce běžným sáčkovým vysavačem také mnoho nezmůže, odstraní pouze část prachu a mnoho nečistot se do koberce naopak zašlape. Tehdy pak přichází na řadu proces čištění vlněných koberců, který důkladně prohněte každé vlákno a poradí si i s hluboko usazenou špínou, různými skvrnami a také se zápachem.
Zápach koberců vás může odradit od jejich hebkosti
Pokud se na vlněném koberci občas rádi povalujete, nebo po něm s oblibou našlapujete bosými chodidly, může být pro vás zapáchající plocha důvodem, proč si tuto příjemnou činnost odepřít. Paradoxně k zápachu často dochází právě chůzí naboso, protože do koberce vtíráme pot přímo z chodidel, anebo z ponožek. Nemějte však obavy, speciální čisticí proces si poradí i s typickým odérem, který je pro naše chodidla specifický.